Kategorie

Kategorie

Lista produktów marki Promet

Specjalizujemy się w produkcji osprzętu elektrotechnicznego dla instalacji niskiego napięcia. Nasze produkty mają zastosowanie w automatyce przemysłowej dla kolejnictwa, przemysłu morskiego, górniczego, hutniczego, spożywczego i energetycznego.

PROMET jest polską firmą, zlokalizowaną w Sosnowcu, w samym centrum Zagłębia Górnośląskiego. Przedsiębiorstwo działa na rynku od 1958 roku.
Początkowo przedmiotem działalności była produkcja drobnej galanterii metalowej. Obecnie specjalizujemy się w produkcji sprzętu elektrotechnicznego dla instalacji niskiego napięcia i jesteśmy jednym z czołowych wytwórców w Polsce.

W pierwszych latach działalności firmy skromne warunki lokalowe w znaczny sposób ograniczały jej rozwój. Dopiero początek lat siedemdziesiątych, kontakty z czołowymi firmami z branży elektrotechnicznej oraz fabryką samochodów małolitrażowych w Bielsku-Białej były początkiem ekspansywnego rozwoju. Wybudowany został nowy obiekt odpowiadający potrzebom firmy oraz stwarzający dogodne warunki do pracy i rehabilitacji osób niewidomych.
W tym okresie uruchomiona została produkcja pierwszych przycisków sterowniczych oraz przewodów hamulcowych do Fiata 126p.
Lata 80-te to dalszy, dynamiczny rozwój produkcji zarówno w branży motoryzacyjnej, jak i elektromechanicznej. Pod koniec lat 80-tych rozpoczęto prace nad uruchomieniem produkcji przewodów hamulcowych oraz złącz elektrycznych do Fiata Cinquecento.
Zmiana systemu społeczno-politycznego w Polsce pod koniec lat 80-tych, tak jak w całym przemyśle, tak i w SN PROMET doprowadziła do określonych trudności. Licząca w okresie największego rozwoju załoga ponad 1800 pracowników musiała się „skurczyć” i dostosować do nowych warunków gospodarczo-ekonomicznych kraju.

Od roku 2012 PROMET jest wyłącznym dystrybutorem produktów EMAS w Polsce, a od roku 2017 również produktów marki ONKA, poszczerzając tym samym portfolio oferowanego asortymentu o kolejne grupy produktów stosowane w automatyce przemysłowej, a także o osprzęt instalacyjny.

Produkty PROMET są znane z wysokiej jakości oraz trwałości i są doceniane zarówno przez projektantów jak i ostatecznych użytkowników. Ich solidność gwarantuje szerokie zastosowanie, zarówno w przemyśle ciężkim, w trudnych czy ekstremalnych warunkach jak i w standardowych instalacjach przemysłowych.

Firma posiada bardzo duże możliwości w zakresie przetwórstwa detali z tworzyw sztucznych i metalu oraz dysponuje rozbudowanym parkiem maszynowym i wykwalifikowaną załogą, co umożliwia nawiązanie pomyślnej współpracy na zasadach kooperacji. Duże doświadczenie w montażu urządzeń oraz szeroki wachlarz stosowanych technologii dają szansę na szybkie uruchomienie, nowych, nawet najbardziej złożonych produkcji. Firma w swojej strukturze, oprócz wydziałów produkcyjnych, posiada własne biuro konstrukcyjne, technologiczne, dobrze wyposażoną narzędziownię, służby energomechaniczne oraz centralne laboratorium gdzie m.in. badana jest odporność i wytrzymałość wyrobów.

Bardzo dobra organizacja pracy, jak również wysoka jakość produkowanych wyrobów, pozwoliły uzyskać szereg certyfikatów i wyróżnień. Od 2002 roku PROMET posiada certyfikat Systemu Zarządzania Jakością ISO. Produkty firmy posiadają znak CE oraz certyfikaty na rynek Unii Celnej (Rosja, Kazachstan, Kirgizja, Armenia i Białoruś). Dodatkowo produkty związane z pożarnictwem posiadają certyfikat CNBOP.
W latach 2007 i 2008 Kapituła Programu Przedsiębiorstwo Fair Play, Krajowa Izba Gospodarcza oraz Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym przyznały nam tytuł Przedsiębiorstwo Fair Play oraz Statuetkę Fair Play. Natomiast w roku 2009 zostaliśmy nagrodzeni Złotym Laurem Umiejętności i Kompetencji w kategorii Załoga – wspólny sukces.
W roku 2013 otrzymaliśmy tytuł Lodołamacza w kategorii Zatrudnienie Chronione w Regionie Śląskim. W roku 2014 nasze produkty serii NEF30 zdobyły uznanie Kapituły Polskiego Godła Promocyjnego i znalazły się na Liście Nominowanych do otrzymania Godła TERAZ POLSKA w XXIV edycji Konkursu. W ostatnim czasie zostaliśmy również wyróżnieni przez międzynarodową wywiadownię gospodarczą Bisnode D&B Polska Certyfikatem Wiarygodności Biznesowej za najwyższą ocenę stabilności firmy. PROMET jest również uczestnikiem Programu Rzetelna Firma.
Ostatnie wyróżnienie w Konkursie Lodołamacze w 2021 roku w kategorii „Zatrudnienie Chronione” (II miejsce i srebrny medal), jest potwierdzeniem szeregu działań, jakie firma podejmuje w zakresie rehabilitacji społecznej i zawodowej osób niepełnosprawnych oraz promocji aktywności osób niepełnosprawnych w różnych dziedzinach życia społecznego i zawodowego.

SN PROMET spełnia wymagania dyrektywy RoHS 2015/65/UE dotyczącej ograniczeń stosowania substancji niebezpiecznych w sprzęcie elektrycznym i elektronicznym oraz rozporządzenia REACH związanego z ograniczeniem zagrożeń stwarzanych przez substancje chemiczne dla zdrowia ludzkiego i środowiska.

Istnieje 4 produktów.

Pokazano 1-4 z 4 pozycji
 • Przycisk bezpieczeństwa 30mm 1Z 1R IP66 przez pociągniecie W0-NEF30-UDR XY C
  Szybki podgląd

  Przycisk bezpieczeństwa 30mm 1Z 1R IP66 przez pociągniecie W0-NEF30-UDR XY C

  111,90 zł

  Przycisk bezpieczeństwa to produkt należący do linii NEF30 firmy PROMET, jednego z czołowych producentów elektrotechniki w kraju. Przycisk bezpieczeństwa ma zastosowanie w układach automatyki i energetyce przemysłowej. Można go odblokować za pomocą funkcji wyciągnięcia. Przycisk wyposażony został w 1 styk rozwierny i 1 styk zwierny. Produkt jest przystosowany do wbudowania w pulpity, tablice sterwoniczo-sygnalizacyjne lub bezpośrednio w korpusy maszyn i urządzeń, których otwór montażowy ma średnicę 30 mm. Do obwodu pomocniczego jest przyłączany za pomocą połączenia śrubowego. Posiada stopień ochrony IP66, przez co może być stosowany w trudnych warunkach atmosferycznych, w miejscach narażonych na działanie wody, pyłów i kurzu np. w halach produkcyjnych czy na zewnątrz budynków.

 • Przycisk sterowniczy 30mm czerwony z samopowrotem 1Z 1R W0-NEF30-K XY C
  Szybki podgląd

  Przycisk sterowniczy 30mm czerwony z samopowrotem 1Z 1R W0-NEF30-K XY C

  72,64 zł

  Przyciski sterownicze serii NEF30-K, powrotne, z guzikiem krytym.

  Przyciski posiadają metalowe korpusy i są przeznaczone do wbudowania w otwory Ø30,5 mm, wykonane w różnego rodzaju urządzeniach sterowniczo-sygnalizacyjnych lub bezpośrednio w korpusach maszyn i urządzeń.

 • Przycisk sterowniczy 30mm zielony z samopowrotem 1Z 1R W0-NEF30-K XY Z
  Szybki podgląd

  Przycisk sterowniczy 30mm zielony z samopowrotem 1Z 1R W0-NEF30-K XY Z

  72,64 zł

  Przyciski sterownicze serii NEF30-K, powrotne, z guzikiem krytym.

  Przyciski posiadają metalowe korpusy i są przeznaczone do wbudowania w otwory Ø30,5 mm, wykonane w różnego rodzaju urządzeniach sterowniczo-sygnalizacyjnych lub bezpośrednio w korpusach maszyn i urządzeń.

 • Styk pomocniczy 2Z montaż czołowy W0-ŁEF-2X+WKRETY
  Szybki podgląd

  Styk pomocniczy 2Z montaż czołowy W0-ŁEF-2X+WKRETY

  41,59 zł

  Element łączeniowy EF30 do przycisków sterowniczych serii NEF30, P22 i PO22.